Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Animované připojovací ikony

Animované připojovací ikonyNajdete je v každém druhém Miranda packu, někde jsou použity výchozí, někde si s nimi autor opravdu vyhraje, řeč je o animovaných ikonkách, které můžeme vidět ve stavovém řádku Mirandy či celých Windows, pokud se připojujeme v nějakému protokolu. V tomto článku si řekneme, kde ikonky hledat a jak je použít…

Předně bychom si měli říci, co to vlastně taková animovaná připojovací ikona je a kde ji můžeme najít. Pokud vám nic neříká pojem stavový řádek, tak vězte, že se jedná o oblast v Mirandě, kde jsou zobrazeny ikonky používaných protokolů. Většinou se tato oblast nachází v dolní části okna se seznamem kontaktů. Stavový řádek Windows je vlastně celá dolní lišta. Miranda se v ní prezentuje zvolenou ikonkou v pravé části. Animované připojovací ikony uvidíme pouze v případě, že se připojujeme k nějakému protokolu, jakmile bude spojení navázáno, tak bude ikona nahrazena běžnou statickou…

K čemu jsou vlastně animované ikony dobré? Jejich účel je hlavně estetický, naše Miranda s ním bude vypadat více propracovaně. V dnešní době již sice trochu eliminovaná výhoda, nicméně například v případě věčně přetíženého ICQ je také samozřejmě přehled o tom, zda se k protokolu stále připojujeme nebo zda jsme již připojeni.

Kde ikony vzít

Nejprve bude samozřejmě nutné sehnat nějaké ikony. Jelikož se na této stránce připojovacím ikonám zatím nevěnuji, budete muset vzít zavděk sekcí na oficiálních stránkách Mirandy, která takovéto ikonky, či přímo sety ikonek, sdružuje. Zatím je zde možné najít jen něco přes 20 souborů, ale toto číslo jistě časem poroste. Pokud hledáte set pro nejrůznější protokoly, pak můžu doporučit Proto Conn Icon Pack, který obsahuje ikonky rovnou pro 9 protokolů a jednu univerzální. Pokud naopak hledáte jen jedinou ikonu pro všechny účely, pak můžete zkusit například Proto Conn Clock Icon, který nabízí efektně provedené animované hodiny. Případně se můžete spolehnout na vlastní schopnosti, což je ovšem nyní poměrně zbytečné a hlavně by to přesahovalo rámec tohoto článku.

Instalace ikon

Nejdříve si budeme muset ověřit, zda používáme jeden z potřebných pluginů. V současné době podporuje animované ikony pouze plugin Contact List Modern a MultiWindow Contact List (CL Classic ani Nicer ikonky nepodporují) Pokud jeden z těchto pluginů máte tak je vystaráno. Pokud ne, tak popřemýšlejte, zda vám animované ikonky stojí za předělávání celého seznamu kontaktů. Jste-li tedy majiteli jednoho ze zmiňovaných podporujících pluginů, budete muset podporu připojovacích ikon aktivovat. Aktivaci provedete u obou pluginů v jejich nastavení a sice v Kontakty – Stavová lišta – Zobrazit průběh připojování (EN Contact List – Status bar – Use connecting icon). Přičemž je nutné, aby byl aktivován stavový řádek, ve kterém se mají ikony zobrazovat. Nyní už můžeme prozkoumat již stažený archiv s animovanými ikonami, najdeme něm pravděpodobně soubory s názvem proto_conn_nazevprotokolu.dll. Takto pojmenované soubory už poté stačí pouze umístit do složky Icons v kořenovém adresáři vaší Mirandy. Musíte ovšem dbát na to, aby se název souboru přesně shodoval s názvem napsaným výše a navíc seděl název protokolu. Pokud se tedy soubory ve staženém archivu jmenují jinak musíte je přejmenovat! Například soubor s ikonkami pro ICQ se musí jmenovat proto_conn_ICQ.dll. Většina setů je ovšem již takto pojmenována. Bohužel nejde nastavit žádné globální jméno pro použití jedné ikony u všech protokolů. V tomto případě budete muset soubor rozkopírovat a popřejmenovávat.
Nyní by už vaše Miranda měla automaticky tyto ikony používat. Můžete je klidně testovat i za běhu pouhou výměnou souborů a odpojením/připojením k danému protokolu. Ovšem pozor, ICQ nesnese příliš mnoho takových činností za krátký časový úsek :D

A jak můžou připojovací ikonky vypadat:

ICQ

Jabber

Hodiny

Na závěr bych si dovolil jednu malou radu. V mnoha setech najdete složku s ikonami pro Windows XP (i Windows 2003 a Vista) a složku s ikonami pro ostatní starší verze Windows. Ikony pro Windows XP můžete použít i ve starších systémech, ale nebude se zobrazovat průhlednost a některé stíny, které jsou podporované pouze ve Windows XP, 2003 a Vista. Ikona tak může vypadat divně, takže v případě, že set obsahuje i verzi pro starší systémy, určitě použijte tu!

 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 (Zatím nehodnoceno)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (0)

Poslat komentář