Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

My Vista

My VistaVzhled nových Windows pro Mirandu po tisící prvé, i tak by se dala nazvat popularita vzhledu nového systému od Microsoftu v Mirandě. Na skiny, které se snaží vzhledu tohoto systému přiblížit, můžeme narazit na každém kroku a nemusí to být pouze u Mirandy. V dnešní krátké recenzi se na jeden z Vista-like skinů podíváme…

Ačkoli se jedná o jeden z nejstarších skinů pro Contact List Modern, je podle mého názoru vůbec nejlepším z těch, které se snaží přiblížit vzhledu nových Windows. Stránku skinu hledejte na této adrese, případně jej můžete stáhnout rovnou z této adresy. Pokud potřebujete pro instalaci návod, klikněte sem. Contact List Modern můžete v Unicode verzi stahovat zde, případně v ANSI

Vzhled


Po stažení archivu si můžete všimnout, že jsou obsaženy dvě varianty skinu. První je opatřena bílým rámečkem a druhá černým. Vhodnost toho kterého provedení není příliš snadné určit, protože na mém ryze tmavém desktopu vypadá například bílá lépe. Nejmarkantnější rozdíl obou variant je v průhlenosti, zatímco bílá verze je plně průhledná a tak není na podobně laděných pozadích příliš viditelná, černá verze je neprůhledná, což ji paradoxně činí efektnější. Provedení titulku okna asi všichni důvěrně známe z nového operačního systému.

Černá varianta Bílá varianta

Další odlišnosti obou variant jsou zejména v barvě stavového řádku. Pokud vám však nevyhovuje, není třeba zoufat. Autor připravil další varianty (použitá oranžová, modrá a navíc zelená, fialová), které je možné jednoduše použít:

V zobrazeném souboru myvista.msf nebo myvista_black.msf najděte řádek číslo 14 ($status=sGlyph,Image,status_blue.png,StretchBoth,1,10,1,1,255) a místo slova blue nebo orange v názvu můžete použít green nebo purple. Poté stačí soubor uložit, deaktivovat a znovu aktivovat.

Závěr

Dále není na vzhledu nic moc k povídání. Nejlepší obrázek si uděláte shlédnutím přiložených screenshotů. pokud vám jeden skin vypadající jako Windows Vista nestačí, můžete se těšit na srovnání nejlepších Vista skinů, které se v dohledné došě objeví na těchto stránkách…

Info: russellcstránkadownloadC/Themes22.10.20051.18/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

7 Votes | Average: 4 out of 57 Votes | Average: 4 out of 57 Votes | Average: 4 out of 57 Votes | Average: 4 out of 57 Votes | Average: 4 out of 5 (7 hlasů, průměr: 4 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Komentáře (6)

 1. Str4wberry - 14. 2. 2007 22:12

  “Jelikož je Contact List Modern standardní součástí Mirandy”
  Co to podle tebe znamená “standardní”, že je často stahovaný. Zkus si stáhnout aktuální verzi Mirandy (http://www.miranda-im.org/download/) a je tam snad Contact List Modern?

 2. Koki - 15. 2. 2007 6:13

  Str4wberry, ty taky musis vsecko jen kritizovat.

  Clanek je super. Ani jsem nevedel, ze tenhle skin existuje a pritom vypada nejlepe ze vsech vista skinu, co jsem zatim videl.

 3. Machi - 15. 2. 2007 6:30

  Str4wberry: No jo, používám výhradně jen testovací buildy a tak mně vůbec nedošlo, že stable je očesaná o další clisty… Opraveno.

 4. Str4wberry - 19. 2. 2007 8:20

  Koki: Že upozorňuji na chybu, to se ti nelíbí? To mám napsat, že je článek perfektní, když je tam takový omyl?

 5. hawkes - 22. 2. 2007 13:42

  pekny, ale vistu nepodboruju :)

 6. Benny - 2. 3. 2007 8:04

  Mě u toho docela chybí horní ikonky (vypínání a zapínání zvuku,popup oken atd.)

Poslat komentář