Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Protokol MSN

Protokol MSNV minulosti jsme si už představili dva nejpoužívanější protokoly u nás. Jsou jimi ICQ a Jabber. Pravděpodobně třetím je právě MSN. Ve světě je ovšem mnohem úspěšnější. Čtěte dále…

Vznik a současnost

Protokol MSN je od počátku vyvíjen společností Microsoft. Jeho vznik sahá do roku 1999, konkrétně 22. července, kdy byla vydána první verze oficiálního klienta s názvem MSN Messenger.

Jak funguje

Fungování protokolu MSN je založeno na trochu jiných základech, než známe například z ICQ. Nejprve musíme získat tzv. Windows Live ID, které může být vázáno na jakoukoliv emailovou adresu (pokud vlastní adresu nemáte, Microsoft vám zřídí svou ve tvaru jmeno@hotmail.com), Odpadá tím tedy nutnost používání identifikačních čísel či jmen. Po registraci stačí adresu ověřit a můžete začít protokol užívat.
MSN

Registrace MSN

Registrace účtu je na rozdíl od ICQ trošku složitější. Nejprve musíme na této adrese vyhledat odkaz pro registraci Zapsat k vytvoření účtu. V následujím kroku zvolit, zda chcete použít vlastní adresu a poté vyplnit jednoduchý formulář. Po vyplnění je nutné počkat na email, kde můžete vaši adresu potvrdit. Než se tak stane, budete upomínáni na chybějící ověření emailu… Poté je již registrace dokončena a můžeme se přihlásit pomocí emailu a hesla.

Oficiální klient

Počínaje Windows XP byly oficiální klienty dva. První Windows Messenger byl přímo součástí Windows. Druhý MSN Messenger už bylo nutno nainstalovat. Nedávno se Microsoft rozhodl produkty sloučit a nyní se setkáme pouze s klientem Microsoft Windows Live Messenger. Ač to nebývá zvykem, je oficiální klient poměrně dobře vybaven. Nechybí mu oficiální lokalizace, podpora popupů, přehledné rozhraní. Reklama je zobrazována pouze v seznamu kontaktů (je ji ale možno legálně odstranit). Dále je v něm také obsažena podpora hlasové a video komunikace, konferencí, možnost sdílení složek, přenos souborů přes servery třetí strany a také spousta her. Nová verze je také kompatibilní s protokolem YAHOO. Můžete tedy komunikovat i s uživateli užívajícími tento protokol. Další novinkou je možnost psaní zpráv i uživatelům offline…
Klient MWLM

MSN v Mirandě

Protokol MSN je v Mirandě integrován přímo v základním balíku. Není tedy potřeba žádného dalšího pluginu. Připojení je stejně jednoduché jako u oficiálního klienta. Bohužel se ale v Mirandě budeme muset obejít bez podpory offline zpráv, hlasové a video komunikace. Konference a přenos souborů přes server třetí strany jsou ovšem podporovány.

Závěr

MSN je v dnešní době poměrně dobrá volba. Podporuje všechny moderní funkce, klient je kvalitní a i podpora v Mirandě je na výborné úrovní. Navíc máme díky velkému výrobci zajištěnou výbornou dostupnost a bezpečí. Hned na první pohled poznáte, že je komunikace, narozdíl od ICQ, nesrovnatelně rychlejší…
Klady dobrý ofic. klient, přenos souborů, konference, rychlost
Zápory uzavřený protokol MSNP

7 Votes | Average: 3.29 out of 57 Votes | Average: 3.29 out of 57 Votes | Average: 3.29 out of 57 Votes | Average: 3.29 out of 57 Votes | Average: 3.29 out of 5 (7 hlasů, průměr: 3.29 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Komentáře (1)

 1. marry - 7. 3. 2008 18:23

  no..problém je hned při registraci…
  Vašemu požadavku nelze vyhovět.
  Služba Windows Live ID má technické potíže. Zopakujte akci později.
  .
  .
  .

Poslat komentář