Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Version Information

Version InformationV dnešní recenzi se zaměříme na plugin, který zde měl být již dávno, ale nějakou shodou náhod se vytratil. Jedná se o Version Information, který slouží k vytvoření výpisu s informacemi o verzi Mirandy, parametrech počítače a seznamem všech pluginů. Více uvnitř…

Domovskou stránku pluginu na oficiálním webu můžete nalézt na této adrese. Případně jej lze stáhnout přímo odtud. Úkol pluginu je velmi jednoduchý. Umí totiž vytvářet výpisy, které kompletně informují o verzi vaší Mirandy, parametrech počítače a o všech použitých pluginech včetně verzí a jména dll knihovny. Vše je podřízeno maximální jednoduchosti, díky které plugin po instalaci poznáte jen v seznamu pluginů a v hlavním menu. Jeho položka nese název Infomace o verzi (EN Version Information) a po její aktivaci dojde k uložení textového souboru do kořenového adresáře Mirandy. Ano, to je veškerý účel pluginu. Nejdůležitější je ovšem obsah samotného textového souboru.

Textový soubor

Textový soubor je pojmenován VersionInfo.txt a najdeme v něm většinu důležitých informací o své Mirandě.
Version Information

V horní části najdeme informace o konfiguraci počítače a nejdůležitější informace o Mirandě (procesor, operační systém, paměť, volné místo na jednotce s Mirandou, cestu k Mirandě, verzi Mirandy, datum vytvoření buildu, velikost databáze, datum vytvoření databáze, noční build ano/ne, unicode ano/ne). Pod tímto výpisem se nachází podrobný seznam pluginů. U každého se dozvíte název dll knihovny, datum vytvoření, verzi a celý název.

K čemu to je?

Není vám pořád jasné, k čemu může takový plugin sloužit? Vžijte se do situace, kdy prostě nemůžete vyřešit nějaký problém ve vašem klientovi a obracíte se s žádostí o pomoc ke specializovanému Miranda fóru. V tomto případě je výpis nadmíru užitečným, protože ušetří práci jak vám, tak případným pomáhajícím a poskytne jim všechny možné informace o vaší Mirandě. Navíc taková fóra (jako naše) podporují obvykle tzv. BB kódy. Ty obsahuje i náš výpis. Jsou to tagy [quote], [size=1] a podobně. Takové informace budou ve fóru zpracovány a text se zobrazí velmi malým písmem, takže nebude obsáhlý výpis nikoho rušit. Navíc existuje jeden specializovaný web pro tento plugin, kde můžete přímo porovnávat verze vašich pluginů atp. Nachází se na adrese www.miranda-vi.org. Více si o tomto projektu ale povíme v zítřejším článku… Plugin také umožňuje relativně podrobné nastavení. To nalezneme v Services – Informace o verzi (EN Services – Version Information). Můžeme nastavit formát výpisu včetně uploadu přímo na libovolný web (např. na právě zmíněný), vypnout BB kódy a mnoho dalšího…

Závěr

Doufám, že je každému zřejmé, jak velký potenciál dnes recenzovaný plugin má, Dokáže zpříjemnit řešení problému s Mirandou oběma stranám a spousty dalšího… :)
Klady velké zjednodušení, obsahuje BB kód
Zápory nejsou

Info: eblisstránkadownloadP/Database14.09.20051.3.0.49/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 (Zatím nehodnoceno)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (0)

Poslat komentář