Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

UserInfoEx

UserInfoExPřijde vám, že ve výchozí okno s informacemi o kontaktech není dostatečně propracované respektive byste si rádi připsali vlastní informace k danému kontaktu? V obou případech pro vás bude tento plugin více než vhodný…

Plugin je hojně aktualizovaný a na oficiálním webu jej můžete nalézt zde (Windows XP/2000/NT). Případně pro uživatele starších Windows tady. Případně užijte přímo odkaz pro download vždy aktuální verze. Pokud máte s instalací pluginu potíže, tak vám pomůže náš návod.

Použití

Při spuštění Mirandy s tímto pluginem si patrně ničeho nevšimnete. Plugin totiž upravuje pouze okno s informacemi o kontaktu a také přidává položku do nastavení. Okno s informacemi vyvoláte aktivací položky Informace o kontaktu (EN User Details) v kontextovém menu kontaktu. Po vyvolání si již zasvěcenější mohou všimnout výrazně inovovaného okna. Pro ilustraci, takto vypadá okno původní:

Původní okno s informacemi o kontaktech

A takto už okno inovované:

UserInfoEx

Hned na první pohled je patrné, že místo klasických needitovatelných textů přibyla textová pole, která lze libovolně editovat nebo doplnit. Pokud editujete výchozí (na serveru IM služby uloženou) hodnotu, tak plugin chytře změní barvu a můžete tak snadno a rychle rozpoznat výchozí či přidané hodnoty. Nebudu se zde zmiňovat o všech polích, která je možná v pluginu editovat. Buďte si ovšem jisti, že u uživatelů můžete měnit obrázek nebo si například psát libovolné poznámky. Podle používaného protokolu se také zobrazí, tentokrát pouze statické, informace o něm.

Inovované okno ovšem není jediné, které plugin přidává. Upravuje totiž i okno pro úpravu vlastních detailů, které můžete vyvolat z hlavního menu. Dále v hlavním menu můžete nalézt položky pro import či export veškerých dat, nebo otevřít seznam výročí. V tomto seznamu výročí se dozvíte, kdy mají uživatelé (kteří zadali, či kterým jste zadali věk) narozeniny a na tuto skutečnost dokáže plugin také s dostatečným předstihem upozornit.
Posledním přídavkem je nastavení pluginu. to má svou vlastní sekci v Pluginy – Detaily uživatele (EN Extended UserInfo). Můžete zde nastavit například používané ikony, zobrazení menu, aktivaci/deaktivaci připomínek nebo třeba všemožné nastavení barev.

Závěr

UserInfoEx se hodí spíše pro paranoidnější uživatele, kteří mají rádi schraňování všemožných informací o svých kontaktech. Pro ty ostatní bude plugin zřejmě bez valného užitku.

Klady obrovské množství funkcí
Zápory spíše pro paranoidy

Info: DeathAxestránka Unicode, stránka ANSIdownload Unicode, download ANSIP/Interface08.04.20050.1.2.268/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

1 Votes | Average: 2 out of 51 Votes | Average: 2 out of 51 Votes | Average: 2 out of 51 Votes | Average: 2 out of 51 Votes | Average: 2 out of 5 (1 hlasů, průměr: 2 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (7)

 1. s3icc0 - 3. 1. 2007 21:44

  sakra. . .takže sem paranoidní. . . aspoň už nemusím k lékaři, abych to zjistil:P

 2. lynn - 4. 1. 2007 0:12

  Jen bacha, bývá dost bugatý, na fóru miranda.cz o tom víme své (kostičky, (neznámý kontakt), před každou jeho aktualizací, zálohujte profil!

 3. Machi - 4. 1. 2007 6:58

  s3icc0: No já právě tímto způsobem nabízím v podstatě zjednodušenou diagnózu osob. Ukládáš si k uživatelům pohlaví, věk, telefonní čísla? Pak si paranoid, to ti lékař přímo neřekne :D
  lynn: Jaké kostičky myslíš? :) O tom neznámém kontaktu vím, ale snad už se to nikdy opakovat nebude :D

 4. MiCHi - 4. 1. 2007 9:41

  Machi: Lynn ma pravdu, UserInfoEx je kazdou aktualizaci hop nebo trop. bud jede nebo ne, jinak ctverecky je taky dost znamy problem, pri zmene ikon nejdou proste videt labely, ale ctverecky (spatna kompilace), neznamy kontakt je taky dost casto :(
  pote co mi podelal 3x profil sel pryc :D

 5. s3icc0 - 4. 1. 2007 11:20

  hm . . já teda nikdy s tímhle pluginem neměl žádný problém .. . až teda na neznámý kontakt…ale ty se daj lehce odstranit:P jinak jediný na co trpím sou ikonky…načtou se mi každá jinam:D takže to pa musim ručně nastavit…ale u mě sou ikonky poslední dobou celkově nějak podělaný. .. řekl byc že to bude itegrací icolib.dll do jádra..

 6. MiCHi - 5. 1. 2007 11:48

  s3icc0: mno ja myslim, ze to je userinfem. nacitani ikon se mi taky nekolikrat podelalo. myslim ze tenhle plugin je vic pro zlost jak k uzitku :( tot muj nazor, z my mirandy je pryc a nesmi se priblizit ani na krok :D

 7. EVRAMP - 11. 1. 2007 16:29

  pro paranoidy…
  :)

Poslat komentář