Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Tipper

TipperPo velmi dlouhé době vás můžu přivítat u další recenze pluginu na tomto webu. Jedná se o plugin Tipper, který slouží k zobrazování jednoduchých informačních oken u vašich kontaktů i protokolů. Pokud se chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení kliknutím na tlačítko Číst dále…

Pokud užíváte plugin mToolTip vězte, že tento plugin je koncepčně velmi podobný a slouží k úplně stejnému účelu. Jediný rozdíl je ovšem v tom, že se na rozdíl od mToolTipu stále vyvíjí. Stránka pluginu je nachází na této adrese a pokud nejste zkušení v instalaci doplňků, doporučuji přečíst náš návod.

I tak může vypadat vaše okno...

Funkce

Po instalaci a restartu Mirandy začne program ihned fungovat (pokud ovšem nemáte stále mToolTip). Jeho výchozí podobu si můžete samozřejmě do detailu změnit. Nastavení programu můžeme nalézt v sekcích Vlastní úpravy – Rychlá nápověda (EN Customize – Tooltips). V nastavení můžeme ovlivnit nejen kompletní rozvržení informací v okně a velikost okna. Můžeme v něm velice podrobně definovat všechny položky a také různé doplňkové efekty. Samozřejmě nejdůležitější částí je samotná modifikace položek. Tu zde ovšem nemohu do detailu rozepisovat, protože se jedná o relativně složitou operaci. Pokud máte zájem o podrobnosti, prostudujte výborně zpracované readme pluginu.

Pokud si teď lámete hlavu nad tím, jak vlastně plugin nastavíte, můžete zůstat v klidu. Plugin je totiž možné nastavit hned. Nejjednodušší to bude pomocí automatických konfigurátorů. Hned dva jsou dodávány přímo s pluginem. Jsou to ty dva soubory ini v adresáři doc. Tyto soubory stačí nakopírovat do adresáře Mirandy a bez jakéhokoli restartu se zobrazí okno, po jehož potvrzení dojde k importu vzhledu okna. Poté stačí program restartovat a je hotovo. Ve většině případů jsou tato okna samozřejmě v angličtině, ovšem jednoduchou úpravou zdrojových ini souborů je lze hravě přeložit.

Pokud vám z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje ani jeden z dvou dodaných vzhledů, tak můžete zabrousit na oficiální stránku Mirandy a zde můžete najít několik dalších (např. 1, 2).

Nastavení Tipperu

Závěr

I přes svou složitou konfiguraci je vlastně plugin velice jednoduchý na obsluhu. Stačí 1 minuta a můžete používat jeden z předvytvořených vzhledů. Pokud vám ovšem nevadí to, že plugin mToolTip není nadále vyvíjen, můžete klidně používat i jej, jenže zde nelze příliš počítat s řešením problémů v budoucích verzích Mirandy.

Klady jednoduchá obsluha, široce konfigurovatelný
Zápory prakticky nejsou :)

Info: sjestránkadownloadP/Interface05.05.20060.3.0.59/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

3 Votes | Average: 4.67 out of 53 Votes | Average: 4.67 out of 53 Votes | Average: 4.67 out of 53 Votes | Average: 4.67 out of 53 Votes | Average: 4.67 out of 5 (3 hlasů, průměr: 4.67 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Komentáře (5)

 1. millhaus - 9. 1. 2007 9:21

  mozna bych jeste dodal, ze pokud chcete odstranit zobrazovani nektere z polozek (napr. klient, posledni zaprava), tak at to radsi udelate tak, ze udelate chybu (treba mezeru) v zapisu “nastaveni ci prefix” v odpovidajici substituci. kdyby ste ty polozky chteli pozdeji vratit je to pak jednodussi.
  Tip: zobrazeni xstatusu: polozka->hodnota: %raw:ICQ/XStatusName%,
  zobr. zpravy xstatusu: polozka->hodnota: %raw:ICQ/XStatusMsg%

 2. zimmi - 31. 3. 2007 21:19

  Zajímalo by mě, jak mám změnit font/barvu/pozadí Tipperu? Pokud máte návod, prosím na mail. Díky moc.

 3. n - 3. 4. 2007 17:34

  ej bec mi to nejde spustit – mám verzi 0.6.6, může to být tím?

 4. mikrom - 11. 6. 2007 20:50

  to zimmi: moznosti > vlastni upravy > pisma > rychla napoveda ;)

 5. johnanz - 19. 4. 2022 3:31

Poslat komentář