Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

tabSRMM

tabSRMMtabSRMM přidává do vaší Mirandy podporu tabů, můžete tak komunikovat s více uživateli zaráz, aniž byste museli přepínat mezi mnoha okny. Čtěte dále…

Plugin můžete stáhnout z oficiálních stránek Mirandy. Unicode verzi pro Windows NT/2000/XP najdete zde a ANSI pro starší (Windows 9x/ME) na této adrese. Pokud máte potíže s instalací, přečtěte si náš návod. V případě tabSRMM je ještě nutno umístit do složky icons dll soubor se sadou ikon…

Komunikujeme

Hned po instalaci můžete začít využívat samotnou hlavní funkci, a sice podporu tabů. Stačí naráz otevřít okna pro komunikaci s několika uživateli. V horní části okna se objeví záložky s jejich jmény, jimiž lze nyní jednoduše přepínat.
tabSRMM
Pravděpodoně ale budete mít k vzhledu či funkčnosti okna monoho výhrad. tabSRMM disponuje doslova obrovkým množstvím nastavení. K jeho nastavení slouží prakticky celá sekce Psaní zpráv (EN Message Sessions). Nebudeme se zde zabývat všemi možnostmi, chce to hlavně experimentovat, protože každému se samozřejmě líbí něco jiného. Už nyní vám ale mohu slíbit, že v blízké budoucnosti vydáme obsáhlý návod na nastavení tabSRMM.

Nastavujeme

Přeci jen by bylo dobré popsat si alespoň základní funkce. V první podkategorii jménem Okno se zprávou (EN Message Window) můžeme nastavovat hlavní funkce jako například klávesu pro odeslání zpráv nebo chování okna. Dále vzhled panelů, kontejnerů a záznamového okna. Pokud často chatujete pomocí IRC nebo Jabberových konferencí jistě oceníte možnost integrace chatu do tabSRMM. Pomocí této funkce vám bude stačit jedno okno pro jednotlivé kontakty i konference (nutné smazat chat.dll). V další podsekci Oznámení události (EN Event notifications) je možné nastavit oznamování různorodých událostí. Podsekce Písma a barvy (EN Fonts and colors) slouží k nastavení písem a barev konverzačního okna, můžete si nastavit vše od barev kontaktu, po barvu příchozích zpráv… Nastavení je samozřejmě ještě mnohem více, každá z podsekcí má několik desítek možností.
tabSRMM
Dále je ještě vhodné zmínit podporu skinů, kterou můžete najít v Vlastní úpravy – Skin okna rozhovoru (EN Customize – Message window skin). Skiny naleznete ve speciální sekci na domovských stránkách Mirandy.

Závěr

Cílem této recenze není kompletně obsáhnout rozsáhlé možnosti pluginu tabSRMM, chceme vás pouze upozornit na tento skvělý plugin. Je už prakticky nutností pro každého uživatele Mirandy…
Klady obrovské množství nastavení, podpora skinů, integrace chatu
Zápory pro začínající uživatele velmi složité nastavení :)

Info: Nightwishstránka Unicode, stránka ANSIdownload Unicode, download ANSIP/Messaging23.07.20041.0.0.010/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

1 Votes | Average: 5 out of 51 Votes | Average: 5 out of 51 Votes | Average: 5 out of 51 Votes | Average: 5 out of 51 Votes | Average: 5 out of 5 (1 hlasů, průměr: 5 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (5)

 1. des - 23. 2. 2007 13:34

  Jde udělat abych mel irc i icq okna v jednom kontejneru? Diky za odpoved, P.

 2. Machi - 23. 2. 2007 21:41

  N nastavení je: Psaní zpráv – Skupinové hovory – Povolit integraci chatu

 3. des - 28. 2. 2007 9:59

  To jsem udelal hned na zacatku, ale irc se mi porad otvira ve zvlastnim okne a nevim jak ho presunout-priradit k tomu ve kterém mám otevrené okna s ICQ

 4. Machi - 28. 2. 2007 10:10

  des: Možná pomůže ještě smazání chat.dll

 5. kmk - 16. 5. 2007 23:14

  vypnul jsem si tray iconu tabrsmm, ale teď nevim jak jí zase zapnout, jsem uživatel začátečník, tak moc nerozumím tomu nastavení :)

Poslat komentář