Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Splash Screen

Splash ScreenJistě jste se nejednou setkali s Miranda packem, který při spuštění zobrazil malé okno s obrázkem nebo s informacemi o tvůrci. Pokud jste marně hledali nastavení této funkce, nezoufejte. Díky tomuto pluginu můžete mít tzv. splash screen i vy…

Plugin je na oficiální stránce zastoupen zde. Pokud nemáte zkušenosti s instalací pluginů, doporučuji shlédnout náš návod. Plugin také vyžaduje pro svůj běh png2dib.dll, ten je ale obsažen v základu, takže by neměl být problém.

Zobrazujeme splash screen

Funkce zmíněná v úvodu článku je jediným účelem tohoto pluginu. Hned po jeho instalaci si nevšimnete rozdílu, ovšem již po několika okamžicích můžete mít v Mirandě krásný obrázek při spuštění. Nejprve si bude nutné nějaký obrázek opatřit. Můžete si jej buď vytvořit (o libovolné velikosti, ve formátu PNG) a nebo stáhnout z internetu. Na oficiálním webu Mirandy má tento plugin dokonce sekci se spoustou splash screenů. Naleznete ji na této adrese. Pokud máte stažen obrázek, je jej třeba umístit do libovolné složky Mirandy. Pak už stačí jen otevřít nastavení Vlastní úpravy – SplashScreen (EN Customize – SplashScreen). Zde se nachází jednoduché okno. Můžeme zde načíst obrázek, který bude použit jako splash screen a také zvuk, který se při spuštění může přehrát. Tyto funkce můžeme separátně aktivovat/deaktivovat.
Splash Screen
Dále je možné zapnout/vypnout funkci Fade In a Out, která zajistí postupné rozsvěcení respektive zhasínání splash screenu. V dolní části okna lze také nastavit, kolik kroků bude rozsvěcení a zhasínání obsahovat. Poslední možností je nastavení doby zobrazení splash screenu. Tlačítkem Preview zobrazíte náhled. Jak může okno při spouštění také vypadat:
Splash Screen
Nakonec bych rád upozornil na nepříjemnou vlastnost. Pokud plugin deaktivujete v nastavení Mirandy, je třeba opětovnou aktivaci provést v souboru splash.ini (nebo mirandaboot.ini) úpravou hodnoty Active na “1″.

Závěr

Výhody i nevýhody pluginu jsou jistě každému zřejmé. Na jednu stranu může uživatel svou Mirandu výrazně na první pohled odlišit, ale na straně druhé tím o několik sekund zpomalí její náběh…
Klady spousta splashů na ofic. webu, jednoduchost
Zápory často nefunkční v nových verzích Mirandy

Info: ThiefstránkadownloadP/Interface11.02.20060.1.1.28/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 (Zatím nehodnoceno)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (0)

Poslat komentář