Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

RSSNews

RSSNewsPoužíváte neradi mnoho programů naráz? Nemáte rádi řešení one-in-one :D? Tak to je dnes recenzovaný plugin určený hlavně pro vás. Vaší Mirandě se dostane podpory RSS kanálů. Více informací uvnitř…

Stránku pluginu můžete najít na této adrese oficiálního webu. Pokud si jej chcete rovnou stáhnout, tak klikněte sem. Máte-li problémy s instalací tohoto pluginu, podívejte se také na náš návod.

Přidáváme RSS zdroj

Předně bych rád podotkl, že ačkoli se zmiňuji pouze o RSS kanálech, plugin dokáže přečíst samozřejmě i Atom zdroje. RSSNews nedisponuje prakticky žádným vlastním nastavením, ihned po jeho instalaci si ale můžete všimnout nové ikony mezi protokoly. Tímto způsobem lze plugin vypínat a zapínat, pokud jej přepnete do stavu online, stane se funkčním a bude načítat přidané RSS kanály. Samozřejmě mu jde změnit i ikonku v klasickém dialogu pro jejich změnu. Spousta setů s ikonkami je dokonce již obsahuje. Za všechny můžu zmínit například xpk PixelPerfect. Aby měl plugin co načítat, budeme muset nejprve přidat nové zdroje. To provedeme jednoduchým úkonem přímo v nastavení Mirandy. Plugin si zde vytvoří vlastní položku v sekci Pluginy – RSS (Novinky) (EN Plugins – RSSNews). Zde se nám zobrazí jednoduché okno se třemi tlačítky. Můžeme přidat, upravit nebo smazat RSS kanál. Případně ještě vypnout nebo zapnout příjem zpráv při startu a Importovat či Exportovat RSS kanály včetně obsahu.
Kliknutím na první jmenované tlačítko se dostaneme k oknu s nastavením zdroje. Zde si vybereme název, pod kterým najdeme zdroj v seznamu kontaktů a samotnou adresu RSS zdroje. Ta je obvykle snadno zjistitelná a kýženém webu. Například na našem webu máme kanály přímo v hlavním menu. Ten se články se nachází na adrese http://mirandakex.cz/feed/. Poté nastavíme interval obnovy zpráv a případně ještě autorizaci pomocí jména a hesla. Poté si už můžeme ověřit funkčnost. Pokud se vyznáte v problematice RSS kanálů, můžete dokonce kompletně měnit strukturu zobrazovaných zpráv. Jakmile je vše nastaveno, stačí potvrdit a zprávy budou načteny.
RSSNews

V seznamu kontaktů nám přibude položka s názvem kanálu a po jejím otevření již můžeme číst samotné články. U našeho webu vypadá takové okno následovně:

RSSNews

Samozřejmě není nutné zobrazovat hned celý článek, s trochou šikovnosti si lze po rozboru RSS souboru nastavit zobrazování třeba jenom perexu článku.

Závěr

Plugin je poměrně jednoduchý jak na obsluhu, tak na nastavení. Není problém si výstup detailně uzpůsobit obrazu svému a za celou dobu jeho užívání jsem nezaznamenal významnější problémy. Použitím tohoto pluginu ušetřite cenné místo v paměti, které by jinak zabírala další specializovaná aplikace…

Klady jednoduchá, velmi užitečný
Zápory ve výchozím stavu nespolupracuje s PopUp Plus (podporu přidává tento plugin)

Info: CorsariostránkadownloadP/Protocols18.10.20020.0.3.149/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 (Zatím nehodnoceno)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (4)

 1. s3icc0 - 31. 12. 2006 13:26

  zajímalo by mě jestli po přečtení perexu mám možnost článek otevřít v externí aplikaci? např mozilla firefox, opera, ie6,7 atd…???dík a odpověď

 2. s3icc0 - 31. 12. 2006 14:03

  sám používám feedreader…a ten je hafo pohodlnej…teda aspoň co se týče chytrých kanálů a třídění….takže mě zajímá jesi mi to nabídne taky takovou pohodičku..

 3. golden goose outlet - 16. 5. 2019 22:45

  Thanks so much for giving everyone a very wonderful chance to discover important secrets from here. It’s always very great and as well , full of amusement for me and my office peers to visit your site at least three times in one week to study the newest guides you have got. And indeed, we’re certainly impressed with your cool knowledge served by you. Selected 2 tips in this post are indeed the very best we have all had.

 4. Ernest - 3. 5. 2022 5:23

  Ward

Poslat komentář