Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

MIMLocker

MIMLockerDnes se na oficiálních stránkách objevil velmi zajímavý plugin, který umožní zabezpečit vaši Mirandu. Dovoluje totiž nastavit heslo, bez kterého se vůbec nedostanete k seznamu kontaktů…

Plugin můžete stáhnout přímo z oficiálních stránek a to z této adresy. Instalace je klasická, stačí zkopírovat jediný dll soubor do složky plugins. Po opětovném spuštění Mirandy již můžeme přejít k samotnému nastavení hesla.

MIMLocker

Plugin se v nastavení vytváří položku, která se skrývá pod Doplňky – MIMLocker (EN Plugins – MIMLocker). V jednoduchém okně je možné nastavit samotné heslo, které musíte do dialogu zadat dvakrát, případně při změně musíte samozřejmě zadat nejdříve heslo staré. Dále si můžeme zvolit, které komponenty Mirandy chceme blokovat. Můžeme zablokovat přehrávání zvuků, zobrazování popupů a zobrazení ikony zámku ve stavovém řádku.

Zamykáme

Samotný proces zamknutí Mirandy je už opravdu jednoduchý. Stačí vyvolat hlavní menu a stisknout tlačítko Lock. Poté se (pokud je možnost zapnuta) zobrazí ve stavovém řádku zámek. Pokud se pokusíme vyvolat Mirandu, tak budeme požádání i vložení hesla. Pokud jej vložíme správně, zobrazí se ihned seznam kontaktů. V opačném případě máme smůlu.

MIMLocker

Jelikož se jedná v podstatě o první veřejný release, objevil jsem několik chybek. Asi největší spočívá v tom, že všechna okna s komunikací, která máme zapnuta ve chvíli zamčení budou vidět i nadále. Další chyba se objevuje, pokud je při zamykání aktivováno nastavení a zároveň používáme plugin mRadio. V takovém případě se po znovuaktivaci Mirandy objeví právě nastavení mRadia.

Závěr

Zabezpečení Mirandy proti záškodníkům je bezpochyby velmi zajímavý a perspektivní nápad. Škoda, že se plugin nevyhnul několika drobným chybkám, které budou ale jistě s pozdějšími verzemi odstraněny.

Info: messirstránkadownloadP/Security and Privacy21.01.20070.0.3.38/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

3 Votes | Average: 5 out of 53 Votes | Average: 5 out of 53 Votes | Average: 5 out of 53 Votes | Average: 5 out of 53 Votes | Average: 5 out of 5 (3 hlasů, průměr: 5 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (3)

 1. bberka - 21. 1. 2007 17:46

  jo jo byl by toskvely pugin kdyby neblbnul s tim pluginem mRadio a u me jeste blbne s pluginem smscze.Kdyz odemknu zamknutou mirandu tak mi vyskoci mRadio jak jsi rikal a jeste mi vyskoci okno pro psani sms ale je zasekle.Jestli se to nějak vyřeší určitě v me Mirande najde misto

 2. Machi - 21. 1. 2007 19:14

  Jsem si jistý, že to dříve nebo později autor pluginu opraví, píšu to do článku jen pro zdůraznění toho, že se jedná skutečně o novou nevyladěnou verzi :)

 3. Mirek - 13. 10. 2008 8:00

  JAk to je..JE to už opravené nebo ne..už je to přece jenom rok

  Díky

Poslat komentářЧитайте рулетка советы и играйте рулетка онлайн с нами. Используйте блэкджек система  и играйтье онлайн блэкджек на сайте. Прочитайте покер правила для игры!