Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Fast Messages

Fast MessagesPokud bychom si dělali statistiku nejčastěji používaných slov (mimochodem s pluginem HistoryStats je to snadné), jistě bychom došli k závěru, že přednastavení těchto slov či celých frází a jejich následné použití může ušetřit nemalý čas. S pluginem, na který se dnes podíváme to bude opravdu hračka…

Plugin ke své činnosti nepotřebuje žádné doplňky a tak jej můžete použít v podstatě jakékoli Mirandě. Jeho stránku najdete na této adrese, případně si jej můžete odtud přímo stáhnout.

Vytváříme databázi


Po nakopírování do složky s pluginy a restartu klienta je již plugin připraven k použití. Samozřejmě ale musíme nejdříve určit výrazy, které chceme uložit. K těmto účelům se plugin schovává v nastavení v sekcích Události – Fast Messages (EN Events – Fast messages). V jednoduchém dialogu, který se zobrazí můžeme nahoře vytvářet skupiny, do kterých budou slova či fráze řazeny. Skupiny samozřejmě vytvářet není nutné, při více slovech a frázích by však bez nich vznikal nepřehledný zmatek. Skupinu jednoduše vytvoříme napsáním jejího názvu a stisknutím tlačítka vedle tohoto pole. Upravit název můžeme dvojklikem na vybranou skupinu. Můžeme také upravovat pořadí tlačítky Nahoru a Dolů. Stejně funguje systém pro přidávání samotných zpráv. Napsaná slova a fráze se budou přidávat do skupiny, která je v horním seznamu právě označena. V dialogu také najdeme dvě funkce, první slouží k posunutí skupin na konec v dialogu pro výběr slov. V případě, že budete mít hlavní slova bez skupiny a dále několik skupin, budou s použitím této funkce skupiny dole. Další a zároveň poslední možnost je zapnout nebo vypnout automatické odeslání vybrané zprávy.

Fast Messages

Používáme plugin

Použití je pak už velmi snadné. Otevřeme komunikační okno s libovolným uživatelem (podporovány jsou pluginy SRMM, Scriver a tabSRMM) a v liště s tlačítky se nachází nová ikonka zprávy. Po kliknutí na tuto ikonku už jen stačí vybrat zprávu, kterou chceme odeslat, případně se prokousat vytvořenými skupinami. V závislosti na funkci pro automatické odeslání bude zpráva buď vložena do textu nebo ihned odeslána.

Fast Messages

Závěr

Používáte-li Mirandu například ke komunikaci se zákazníky, může vám plugin ušetřit opravdu mnoho úderů do klávesnice…

Info: TIMCATstránkadownloadP/Messaging05.08.20060.0.0.59/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

3 Votes | Average: 4.67 out of 53 Votes | Average: 4.67 out of 53 Votes | Average: 4.67 out of 53 Votes | Average: 4.67 out of 53 Votes | Average: 4.67 out of 5 (3 hlasů, průměr: 4.67 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (2)

  1. Str4wberry - 5. 3. 2007 9:51

    Ten plugin jsem taky chvíli používal. Ale měl jsem problém se skinování jeho tlačítka v ML – nepobral vzhled tlačítek.

  2. sssugi - 6. 3. 2007 14:55

    mohol by si este dopnit do clanku ze to tlacitko sa zobrazi v tabSRMM az ked aktivujes API pre udalosti.Dost mi to trvalo kym som na to prisiel:)

Poslat komentář