Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Custom profile folders

Custom profile foldersPokud používáte Mirandu již delší dobu, jistě víte, že se časem začne nafukovat, protože do ní intenzivně přidáváte nové pluginy a doplňky. Nepříjemně začne také růst počet složek přímo v adresáři Mirandy a z jednoduchého uskupení adresářů se stává nepřehledný balast. Dnes recenzovaný plugin dokáže tuto situaci z části vyřešit.

Předem bych rád podotknul, že plugin nepřidává žádné nové funkce, ale pouze využívá již dostupné služby. Umožňuje jednoduše organizovat složky, do kterých budou ukládány avatary, přijaté soubory, logy a spousty dalších. Stránka pluginu se nachází na této adrese. Pokud nemáte zkušenosti s instalací pluginů, zkuste také náš návod zde

Nastavení

Přítomnost pluginu poznáte po instalaci pouze podle nové položky v nastavení. Tato položka se jmenuje Složky (EN Folders) a nachází se v sekci Vlastní úpravy (EN Customize). Obsah této položky je opravdu jednoduchý. Vlevo nalezneme možné služby, kterým lze změnit složky. Čím více podporovaných pluginů užíváme, tím více je zde samozřejmě složek. Vpravo se nachází výpis podmožností, pokud jich má položka více. Pod těmito políčky pak nelzneme náhled cesty a konečně úplně dole je samotná cesta. Ta je z části složena z proměnných, které udávají cestu k Mirandě a pak také z konkrétních složek. Nápovědu k proměnným lze zobrazit tlačítkem Variables help. Vlevo od tohoto tlačítka najdeme funkci Refresh preview, která obnoví náhled na cestu souboru. Změny potvrdíme tlačítkem Uložit (EN Save) nebo naopak Zrušit (EN Cancel). Nakonec je ještě nutné stisknout tlačítko Použít (EN Apply). Pokud nevládnete angličtinou, tak zde je přehled všech použitelných proměnných:

%miranda_path% – cesta k vaší Mirandě (např. C:Program FilesMiranda IM)
%profile_path% – cesta ke složce s vaším profilem, lze ji nalézt v mirandaboot.ini (ProfileDir), nachází se obvykle uvnitř složky s Mirandou
%current_profile% – cesta k vašemu nynějšímu profilu (např. default pokud je váš profil default.dat).

Příklady

Pokud je hodnota ProfileDir uvnitř mirandaboot.ini, ProfileDir sekce je ‘.profiles’, aktuální profil je ‘default.dat’ a cesta k Mirandě je ‘c:program filesmiranda im’ pak:
%miranda_path% – cesta ‘c:program filesmiranda im’
%profile_path% – cesta ‘c:program filesmiranda improfiles’
%current_profile% – cesta ‘default’
%profile_path%%current_profile% – cesta ‘c:program filesmiranda improfilesdefault’
%miranda_path%pluginsconfig – cesta ‘c:program filesmiranda impluginsconfig’
‘ %miranda_path%\\ ‘ cesta ‘c:program filesmiranda im’ – mezery ani opačná lomítka navíc nejsou interpretována

Závěr

Pokud máte rádi pořádek, bude pro vás plugin dobrým pomocníkem, jinak není důvod pro jeho použití…
Klady jednoduchý, užitečný
Zápory není přeložen

Info: eblisstránkadownloadP/Services17.12.20050.1.0.37/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 Votes | Average: 0 out of 5 (Zatím nehodnoceno)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (0)

Poslat komentář