Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Country Flags

Country FlagsNejrůznější protokoly umožňující zasílání instantních zpráv jsou dnes v minimálních obměnách rozšířeny po celém světě. Můžete tak snadno komunikovat v jednu chvíli třeba s deseti cizojazyčnými uživateli. V takových případech se vždy hodí vědět, z kterého státu daná osoba pochází a k tomu právě poslouží plugin, na který se dnes podíváme…

Plugin je relativně žhavou novinkou a proto je možné, že někdy nemusí pracovat podle vašich představ. Navíc je nutno vzít na vědomí, že se může v pozdějších verzích výrazně lišit od recenzované verze. Stránky pluginu můžete najít na této adrese v případě Unicode verze a na této adrese v případě ANSI verze. Pokud si chcete plugin přímo stáhnout, stahujte odtud (Unicode) a odtud (ANSI)… Pro úspěšné provozování pluginu je nutná Miranda alespoň verze 0.7 (v současnosti test build). Instalace pluginu je poté opravdu klasická, stačí překopírovat jeden soubor do složky s pluginy a Mirandu restartovat.

Co to umí…

Už po restartu si pravděpodobně všimnete nových ikonek ve vašem seznamu kontaktů. Tyto ikonky samozřejmě symbolizují stát, v níž se nachází daný uživatel. Státy umí plugin zjistit dvěma cestami. Buď je to podle státu uvedeného v profilu a nebo podle IP adresy. Dále si můžete nechat zobrazovat stát ve stavovém řádku komunikačního okna.

Country Flags

Do budoucna nejvýznamnější je ale služba, která umožňuje ostatním pluginům využívat funkce Country Flags. Do budoucna se tak můžeme klidně setkat třeba s pluginem na zobrazování popupů s informacemi o státech.

Country Flags

Nastavení

Nastavení pluginu můžeme najít v Kontakty – Country Flags (EN Contact List – Country Flags), je však poměrně chudobné. Případně můžeme také v nastavení ikon změnit vlajky jednotlivých států.

Country Flags

Volitelně zapnout a vypnout lze: zobrazení ikonek v seznamu kontaktů (zde lze navíc určit jejich pozici), zobrazení v komunikačním okně, funkci zjišťování státu pomocí IP a použití otazníků místo vlaječky pokud není zjištěn stát.

Závěr

Jedinou nevýhodou jsou bohužel sami uživatelé. Málo z nich uvádí do profilu svou zemi a systém rozpoznání podle IP adresy je značně nespolehlivý. Pokud se toto do budoucna zlepší, pak se bude jednat o perfektní pomůcku…

Info: HeikoHstránka Unicode, stránka ANSIdownload Unicode, download ANSIP/Services25.03.20070.1.0.39/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

2 Votes | Average: 5 out of 52 Votes | Average: 5 out of 52 Votes | Average: 5 out of 52 Votes | Average: 5 out of 52 Votes | Average: 5 out of 5 (2 hlasů, průměr: 5 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Komentáře (6)

 1. MartinezZ - 6. 4. 2007 13:32

  Přesně tohle jsem hledal (pasivně ;) – jdu na to :D

 2. Petr - 6. 4. 2007 14:46

  Super! Jen malé upozornění – plugin je určen pro verze 0.7 a výše.

 3. Machi - 6. 4. 2007 15:19

  Petr: Jo, díky za upozornění, přidáno do článku…

  Jenom tak mimochodem, zjistil jsem, že se to spoléhá asi jen a pouze na IP, kterou lze detekovat jen u alternativních klientů (u ICQ 5.1 atp. ne). Zemi v profilu to asi vůbec nebere v potaz, má někdo jiné zkušenosti?

 4. MartinezZ - 9. 4. 2007 10:05

  to Machi: Já mám zase zkušenost, že se to spoléhá jen na zemi uvedenou v profilu. Kontakty, u kterých není uvedena žádná země, jsou jen s vlaječkou s otazníčkem (nehledě na nastavení pluginu :( )

 5. Vizirka - 22. 4. 2007 13:15

  jak se to tam instaluje ?

 6. Mike - 10. 4. 2008 14:30

  Cawte, nemate niekto ten add-on osobitne ? offic. stranka totiz nefunguje a nemam to odkial stiahnut. Ak to niekto ma nehcmi napise na E-mail alebo na ICQ : 296-967-959, alebo na SKYPE: michal.hudak

  Za pomoc dakujem.

Poslat komentář