Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Bonsai

BonsaiChcete mít podobu nastavení vaší Mirandy vždy pod kontrolou? Vadí vám, že je spousta položek v menu nastavení v angličtině? Pokud ano, tak můžete zkusit plugin, na který se dnes detailně zaměříme. Dokáže přeskupovat a přejmenovávat položky v nastavení…

Tento plugin můžeme najít na oficiálních stránkách zde, případně si můžete přímo stáhnout aktuální verzi. Pokud nemáte s instalací zkušenosti, můžete použít náš návod.

Jak jsem již psal na začátku článku, plugin dokáže přejmenovávat jednotlivé položky a skupiny těchto položek ve stromovém menu nastavení. Po instalaci si do hlavního ani žádného jiného menu nepřidává svou položku. Prezentuje se pouze jednou položkou nastavení.

Přejmenování položek

Tuto položku můžeme najít ve skupině Služby (EN Services), jmenuje se Arrange Options a bohužel doposud není přeložena (zkušební položka pro tento plugin :D), zatímco zbytek pluginu je zhruba z poloviny. V jednoduchém okně je možné vidět hlavní okno se seznamem všech položek v nastavení. V několika blocích lze zjistit o každém okně několik informací:

  • název doplňku, který je s položkou asociován
  • současná skupina, ve které se doplněk nachází
  • současný titulek okna
  • výchozí skupina
  • výchozí titulek

Máme-li zájem změnit u libovolného prvku jeho skupinu či titulek, stačí na něj kliknout a v dolní části okna se zobrazí dvě editovatelná políčka s těmito položkami. Stačí buď obě, nebo jednu z nich přepsat, stisknout tlačítko pro uložení a znovu vyvolat dialog nastavení.

Po stisknutí tlačítka uložení si můžete všimnout ikony Bonsai, která informuje o tom, že položka byla sice upravena, ale ještě nebyl znovu vyvolán dialog nastavení, takže se můžete v levém stromovém menu setkat se stále stejným názvem. Pokud už byl ovšem dialog nastavení vyvolán znovu, tak se ikona změní na Bonsai. Pokud budete takovou položku chtít vrátit do původního stavu, stačí stisknout tlačítko pro obnovení.
Bonsai

Závěr

Plugin sice neumožňuje komfortnější přejmenování, například přejmenování celých skupin i se všemi prvky uvnitř by se hodilo. Nicméně i tak se jedná o skvělý doplněk pro všechny, kteří chtějí svou Mirandu vypilovat k dokonalosti…

Info: eblisstránkadownloadP/Services26.10.20060.0.1.38/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

5 Votes | Average: 4.4 out of 55 Votes | Average: 4.4 out of 55 Votes | Average: 4.4 out of 55 Votes | Average: 4.4 out of 55 Votes | Average: 4.4 out of 5 (5 hlasů, průměr: 4.4 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (0)

Poslat komentář