Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

BigMuscle’s Miranda Pack

BigMuscle's Miranda PackNejnovější sekce tohoto webu s packy už chvíli zeje prázdnotou. Dnes to ovšem napravím a podíváme se na další Miranda pack. Tento pochází od uživatele BigMuscle a jeho hlavním úkolem je podle autora umožnit bezproblémový přechod současným uživatelům oficiálního ICQ klienta…

Instalace a první spuštění

Tento pack můžeme najít na opravdu jednoduché domovské stránce, která se skrývá pod touto adresou. Jednodušší bude ovšem zabrousit do sekce fóra na stránkách Miranda.cz, kde najdete jak základní informace o packu, tak možnost stažení. Případně můžete aktuální verzi stáhnout přímo odtud. Ve staženém archivu nalezneme přímo soubory Mirandy, nejedná se tedy o samorozbalovací archiv, jako je u packů obvyklé. Po rozbalení do libovolné složky již můžeme pack ihned spustit. Jediným nastavením, které bude nutno provést je zvolení ICQ UIN a hesla. Po potvrzení jsme již připojeni a můžeme pack začít používat. ICQ je jediným protokolem, který zde najdeme. Samozřejmě nebude problém doinstalovat další doplňky, nicméně začátečníkům by jistě nevadila ani přítomnost například modernějšího Jabberu.

Vzhled Cl a tabSRMM, smajlíci, ikony a zvuky

Při výchozím nastavení používá pack skin Vista Aero Glass (clist_modern), který se snaží napodobit skin nových Windows. Jestli se vám líbí nebo ne, nechám na vás. Podle mého názoru ovšem mohlo být do začátku zvoleno něco trochu jednoduššího a hlavně přehlednějšího. Dále jsou k dispozici ještě dva skiny. Jednodušší Vista skin bez průhlednosti, který je podle mého názoru povedenější než výchozí a ICQ5 skin, který snad ani nemusím představovat. Pro komunikaci je k dispozici nejpoužívanější tabSRMM spolu s doplněk IEView, pomocí kterého autor ovšem přidává do okna pouze pozadí s logem Mirandy.

BigMuscle's Miranda Pack BigMuscle's Miranda Pack

Mezi další grafické prvky patří provedení popupů a informačních bublinových oken o kontaktech. Popupy jsou upravovány stylem Popup Vista, samozřejmě znovu kopírující vzhled nového systému. Co se týče vzhledu informačních bublin, o které se mimochodem stará poněkud netradičně postarší plugin mToolTip, tak ty jsou ponechány ve výchozím stavu. Ten podle mého názoru bude začátečníkům plně vyhovovat.

BigMuscle's Miranda Pack

BigMuscle's Miranda Pack

Nelze si stěžovat na použití smajlíků, protože set s názvem Kolobok je prostě prvotřídní. Jeho animovaným kvalitám se rovná je málokterý další…

BigMuscle's Miranda Pack

Výhrady bych ovšem měl k ikonám. Použité ikony se ke vzhledu příliš nehodí a celkově už tak nějak nejsou “in”. Pokud ovšem považujeme za “in” takové ty světlé, stínované a barevné ikonky. :D Základní zvuky pro odesílání zpráv jsou použity z oficiálního klienta, ty zbylé nejsou příliš často používány, ale přesto jsou poměrně vyvedené a odpovídající situaci, kterou vyjadřují.

Funkce

Jak jsem již psal v úvodu, tento pack je určen pro snadný přechod uživatelů z oficiálního ICQ klienta na Mirandu. Je proto logické, že v něm nenajdeme desítky profesionálních pluginů, ale pouze ty základní, které doplňují funkce známé z oficiálního klienta. K dispozici je 26 pluginů, některé z nich si vyjmenujeme. Kromě základních, jako jsou History++, SmileyAdd, tabSRMM a Modern Contact List se můžeme setkat s několika méně používanými pluginy, jako je například VersionInfo pro výpis verze Mirandy a jejích pluginů, ContactsEx přidávající ke kontaktům několik funkcí, Flash avatars pro zobrazení flashových avatarů, Fingerprint pro informace o klientovi kontaktu, dále třeba Typing Notify nebo Advanced Auto Away. Pro seznam všech pluginů navštivte tuto stránku. Poměrně mě překvapilo užití pokročilého pluginu Database Editor++, který je zde pravděpodobně kvůli autorským úpravám packu. Celkově je nutné říci, že se vše podřizuje jednoduchosti a podobnosti s oficiálním ICQ klientem.

Závěr

Pokud plánujete přejít na Mirandu, můžu vám tento pack jen doporučit. Budete minimálně obtěžování přebytečnými funkcemi a po přenastavení vzhledu může vaše Miranda vypadat stejně jako ICQ5… Pokud ovšem toužíte po profesionálním packu, doporučuji sáhnout jinam.

Klady:  ideální pro přechod z oficiálního ICQ5(.1), jednoduchý, dobře zvolení smajlíci a zvuky
Zápory: pouze protokol ICQ, CL a tabSRMM není sladěno, poněkud nevhodná volba ikonek

Hodnocení:
vzhled 6/10
funkčnost 8/10
zvuky 8/10
celkem 7/10

Info: BigMusclestránka/downloadneznámá7/10
(pro informace najeďte na hodnoty myší)

8 Votes | Average: 4.25 out of 58 Votes | Average: 4.25 out of 58 Votes | Average: 4.25 out of 58 Votes | Average: 4.25 out of 58 Votes | Average: 4.25 out of 5 (8 hlasů, průměr: 4.25 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (19)

 1. bberka - 26. 1. 2007 18:26

  jj pro zacatecniky je super.Taky jsem na nem zacinal :)

 2. Big Muscle - 28. 1. 2007 16:41

  dík moc za recenzi. Aspoň vim na co se mam v příštích verzích zaměřit :))

  Jenoom drobná poznámka: ieview neni použit pouze k tomu, aby šlo zobrazit na pozadí obrázek, ale hlavně kvuli animovaným smajlům :))

  A pak bych ještě doporučil na konci recenze packů dávat takový celkový shrnutí v podobě seznam největších kladů a největších záporů ;)

 3. Machi - 28. 1. 2007 16:56

  Big Muscle: Jasně, mně napadlo, že IEView je tam asi kvůli tomu, nicméně vzhledem k určení těchto recenzí (začínající) jsem radši uvedl jen to pozadí, abych se vyhnul nějakým problémům a dohadům :) Ty klady a zápory tam každou chvilku přidělám, dobrá nápad, dík…

 4. Machi - 28. 1. 2007 17:09

  Big Muscle: Tak a máš to tam, jinak samozřejmě za recenzi nemáš zač. Nedělám to koneckonců pro tebe, ale pro potencionální uživatele Mirandy :)

 5. s3icc0 - 29. 1. 2007 9:26

  já teda bych měl k tomu packu pár připomínek . . .
  chtěl sem to nahodit mladý (absolutní antitalent:P)a narazil jsem na pár drobností .. .
  rozhodně pro přechod z icq5 by byl lépe zvolený ten icq skin, který je tam přiložený už jen kvůli tomu že má tlačítka pro skupiny a online offline uživatele. .. taky se mi zdá že některý pluginy jsou tam zbytečně. .. . např nikdo přece nechce aby mu vyskakovalo okno když kdokoliv změní svůj stav. . . já např bych se zbláznil se 150 kontakty, nebo aspoň to minimalizovat na změnu stavu ze stavu offline. pack je zbytečně složitej pro začátečníky, spíš bych řekl že je pro méně pokročilé . . obzvlášť update plugin kerej vyskočí hned po rozbalení, jak takovej začátečník má vědět co s ním? .. . a za vzhled bych 6/10 rozhodně nedal tak 4 možná. . .btw s tim vzhledem bych klidně poradil .. . estetika to je moje:D
  jinak je to opravdu super pack…rychlej, bezproblémovej funkčnost hodnotim tak jako machi 8/10 (stejně s mirandou ani 10/10 nejde dosáhnout:D)

 6. s3icc0 - 29. 1. 2007 9:27

  a taky bych vyhodil mtooltip a místo něja dal tipper;)

 7. s3icc0 - 29. 1. 2007 9:28

  a ještě jedna drobnost většina (tak 80%) lidí s icq 5 je zvyklá odesílat zprávy ENTERem .. .takže to bych tam taky defaultně přehodil .. .

 8. s3icc0 - 29. 1. 2007 9:31

  a taky by bodlo schovat ten tittle bar k my contacts.

 9. Big Muscle - 29. 1. 2007 10:44

  vzhled CL ještě upráva čeká. V současný sobě nemam kvuli zkouškám moc času a tak jsem zatim jenom vytvořil vzhled pro okno zprávy ve stylu ICQ (viz zde http://www.home.karneval.cz/01027053/gallery/tabsrmm.png)

  btw ty popupy se zobrazujou pouze při změně stavu z režimu offline, přesně tak jak je to v ICQ ;)

  a tipper tam nechci. Nevim proč, ale mToolTip mi přijde daleko lepší :))

 10. s3icc0 - 29. 1. 2007 13:47

  mno tak to tě budu muset opravit. . . znova sem se koukal a máš to tam nastavený na všemožný stavy jen ne na přechod z offline;) tak asi nějakej misstake:P

 11. s3icc0 - 29. 1. 2007 13:48

  jo a to okno zpráv je kvalitní:)

 12. Big Muscle - 29. 1. 2007 22:00

  stáhnul jsem čistou verzi svýho packu a mrknul do nastavení
  http://www.home.karneval.cz/01027053/gallery/test.png

  je zapnuto oznamování jenom toho, co tam vidíš

 13. s3icc0 - 30. 1. 2007 19:06

  nejspíš nějaká chybka. . . bylo to asi tím kompem (hraje si s tím její mladší brácha:/) zkusil sem to na něm ještě jednou a udělalo to znova, ale u mě ne….:))) :(((((

 14. petr - 2. 2. 2007 23:40

  nejde nejak dostat avatar do popup okna s novou zpravou? prijde mi ze to tam mas (ten medvidek)

 15. Machi - 3. 2. 2007 8:26

  petr: Bohužel jsem tohle nastavení nikde nenašel, podle mě to v protokolech vůbec nepůjde, protože ten avatar je zobrazen jenom u testovacího popupu :(

 16. dreamer - 29. 3. 2007 9:36

  Big Muscle: daju sa niekde stiahnut najnovsie verzie pluginov s Tvojimi upravami? (IcqOscarJ BM Protocol 0.3.10.11, …) Na stranke mas stale verziu 0.3.8.8. Alebo tie zverejnis az ked bude miranda 7 stable?

 17. melo - 31. 3. 2007 11:06

  já si vúbec nemyslím, že je tento pack pro pokročilé uživatele nevhodný. sám sem používal zprvu čistou mirandu a pak přešel na ruský foxter pack. nedávno sem se však rozhodl rozchodit stále nefunkční posílání souborů. ať sem dělal co sem dělal tak furt nic. tak sem stáhl muscla, z foxtera dokopíroval pluginy které používám a skin xpk pixel perfect aqua, přenastavil pár hodnot a jedu v podstatě stejně jako dřív, jen s tím rozdílem, že všechno funguje tak jak má :)

 18. adict - 18. 5. 2007 10:03

  Teraz mozno nieco mimo funkcnost. Ak dobre vidim tak na fore blika v “big muscle” userbare “anti antifascist”, preto apelujem na ludi aby si dvakrat rozmysleli ci podporia stiahnutim pack od cloveka ktory sa otvorene hlasi proti boju s fasizmom. Po mojom upozorneni na tento fakt uz paru ludi tento pack zavrhlo kedze o tomto nemali ani tusenia. vdaka

 19. ivča - 7. 6. 2008 20:26

  a kdy bude další verze ? :)

Poslat komentář