Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Updatujeme snadno a rychle…

Updatujeme snadno a rychle...Velké množství uživatelů odůvodňuje svou averzi k Mirandě tím, že je nutno stále sledovat nové verze pluginů a dokonce i samotného klienta. To je ovšem už nějaký čas poměrně zcestný argument. Projekt, sídlící na adrese http://miranda-vi.org aktualizaci pluginů maximálně zjednodušuje. V tomto článku si o něm povíme více a podíváme se na to, jak se s ním pracuje…

O co jde

Na výše zmíněné adrese se nachází velmi užitečný web, pomocí kterého budete moci udržet svou Mirandu stále aktuální. Je potřebný pouze jeden jediný jednoduchý plugin s názvem Version Information, který jsme u nás již recenzovali. Pokud plugin máte, můžeme se rovnou vrhnout na registraci. Ještě předtím bych vás ale rád seznámil s účelem webu. Pokud se registrujete a uploadujete svůj výpis z pluginu Version Information, budete moci pohodlně porovnávat vaše pluginy s pluginy ostatních uživatelů nebo jednoduše mít přehled o aktuálních verzích.

Registrujeme se

Abyste výhod webu mohli naplno užívat, bude nutná registrace. Formulář nalezneme na této adrese. Do poslední kolonky v registraci musíme uvést celou cestu k výstupu pluginu Version Information. Po vyplnění nejnutnějších údajů a stisknutí tlačítka Registrovat se můžeme rovnou přihlásit. Pak již máme k dispozici všechny funkce webu.
http://miranda-vi.org

Po přihlášení

Po přihlášení už můžeme prozkoumávat samotný web. V horní části stránky nalezneme první důležitou funkci Globální. Ta dokáže zobrazit vaše pluginy včetně informací o verzi a porovnat je s pluginy ostatních uživatelů v globále. Na této stránce také naleznete u většiny pluginů odkaz na jejich stabilní verzi. Velmi užitečná funkce, pro zrychlení updatu vaší Mirandy. Položka vedle, nazvaná Profil slouží k zobrazení vašeho profilu na webu. Stránka je zpracována velmi efektně a podrobně. Najdeme zde odkazy na screenshot obrazovky, konfiguraci PC, verzi Mirandy a spousty dalšího. Touto cestou si také můžete zobrazit porovnání pluginů se všemi dalšími uživateli. Budete-li chtít upravit svůj profil, klikněte na odkaz s vaší přezdívkou. Zobrazí se jednoduchý formulář s mnoha možnostmi. Přidat můžete například své ICQ, Jabber, MSN, Skype, ale i avatar nebo screenshot obrazovky. K dispozici jsou samozřejmě i klasické možnosti jako je změna hesla popřípadě emailu.
http://miranda-vi.org http://miranda-vi.org
Další menu se nachází hned pod prvním. Jako první v něm najdete odkaz Seznam, který pod sebou skrývá seznam všech uživatelů. Pod dalším odkazem Oblíbení najdeme uživatele, které jsme si uložili mezi oblíbené nebo naopak, kteří si nás uložili mezi oblíbené. Uložení uživatele mezi oblíbené provedeme ikonkou srdce v profilu daného člověka. Další funkcí je Seznam pluginů, kde se nachází seznam všech pluginů, které uživatelé používají i s poměrem ANSI ku Unicode. Nejdůležitější funkcí je Upload. Zde můžeme nahrát nový soubor s výpisem Version Information.

VersionInfo Uploader

Autoři webu zašli dokonce tak daleko, že vytvořili program, který dokáže automaticky uploadovat soubor výpisu. Po jeho stažení stačí vyplnit přihlašovací údaje a cestu k souboru a vše bude fungovat automaticky. Případně ještě na další záložce vyplnit intervaly a další funkce…
http://miranda-vi.org

Závěr

Pokud z předcházejícího textu nevyplynulo dostatečné nadšení, pak vězte, že mělo. Tento webový projekt je prefektním pomocníkem pro každého uživatele Mirandy. A vezmeme-li to z druhé strany, můžete se na něm seznámit třeba s podobně “postiženou” Miranda osobou :))

4 Votes | Average: 5 out of 54 Votes | Average: 5 out of 54 Votes | Average: 5 out of 54 Votes | Average: 5 out of 54 Votes | Average: 5 out of 5 (4 hlasů, průměr: 5 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Zatím nejsou žádné komentáře, buďte první.

Poslat komentář