Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Instalujeme zvuky

Instalujeme zvukyPo návodu, jak nainstalovat pluginy tu máme další, tentokrát se dozvíte, jak přidat do Mirandy zvuky. Čtěte dále…

Přidávání zvuků je o poznání jednodušší než instalace pluginu, celé sety si jich můžete stáhnout z oficiálních stránek v této sekci. Vybraný set jednoduše stáhnete pomocí tlačítka Download stejně jako v případě pluginů. Stažený set rozbalte do libovolné složky vaší Mirandy, například C:/Program Files/Miranda IM/sound.

Přiřazujeme zvuky

Po rozbalení archivu je třeba zabrousit do nastavení Mirandy, konkétně do sekce Události – Zvuky (EN Events – Sounds).
Instalujeme zvuky
Vpravo se nachází seznam konkrétních událostí. Po kliknutí na některou z nich, se v dolní části okna objeví tlačítka Změnit… (EN Change…) a Přehrát (EN Preview). Kliknutím na první jmenované se nám zobrazí dialog pro výběr souboru. V něm přejdeme na složku se zvuky a vybraný zvuk vložíme stisknutím Otevřít. Vložený zvuk si ještě můžeme přehrát druhým jmenovaným tlačíkem. Jak ale zjistit, zda je námi vybraný zvuk skutečně adekvátní oné události? Samozřejmě nemusíme striktně dbát na dodržení určení zvuku, jde hlavně o to, aby se nám líbil. Pokud ale chcete mít zvuková upozornění ve vaší Mirandě přesně, jak zamýšlel autor, budeme se muset podívat buď do souboru readme.txt (nebo obdobný název), pokud se v archivu nevyskytuje, můžete zkusit domovskou stránku zvuku na http://addons.miranda-im.org a pokud ani tam neuspějete, budete se muset zaměřit na názvy souborů. Mezi ty klasické patří:

file_complete – úspěšně stažený nebo odeslaný soubor
file_denied – zamítnutý soubor příjemcem
file_error – chyba při přenosu souboru
file_incoming – příchozí soubor
message_incoming – příchozí zpárva
message outgoing – odchozí zpráva
url_incoming – odchozí URL adresa
user_online – změna stavu uživatele v kontakt listu na Online
user_offile – změna stavu uživatele v kontakt listu na Offline
user_away – změna stavu uživatele v kontakt listu na Away (Pryč)
user_na – změna stavu uživatele v kontakt listu na NA (Nepřítomen)
user_dnd – změna stavu uživatele v kontakt listu na Do Not Disturb (Nerušit)
user_free – změna stavu uživatele v kontakt listu na Free for Chat (Volno)

Názvů souborů může být samozřejmě mnohem více a můžou mít také jinou podobu. Tento výčet je jen orientační.

Závěr

Dnes jsme se naučili, jak přidat do Mirandy zvuky, další důležité akce nás ještě čekají, příště se dočtete o instalaci ikon…

4 Votes | Average: 5 out of 54 Votes | Average: 5 out of 54 Votes | Average: 5 out of 54 Votes | Average: 5 out of 54 Votes | Average: 5 out of 5 (4 hlasů, průměr: 5 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (7)

 1. cube - 6. 2. 2007 0:03

  zvuky som si nastavil tak ako bolo treba, ale aj tak mi nejdu. prezrel som cele menu a nikde so nenasiel nieco take ako enable sounds. co mam robit?

 2. Mayjee - 12. 3. 2007 22:47

  Mám mirandu 0.7. a v tý sekci události tu nabídku vůbec nemám. Je to někde jinde nebo k tomu potřebuji nějaký plugin?

 3. pepr - 5. 4. 2007 11:09

  Mayjee: v nové Mirandě je to v Customize — Sounds (nevím jak se to přesně jmenuje česky). U těch zvuků jsou volby zatrhnuté, ale zvuky jsem neměl z minula nastavené. Laicky to vypadalo, že by to mělo aspoň pípat. Ve skutečnosti to bylo potichu. Chce to klapnout na příslušný řádek s volbou a hned to bude jasnější.

 4. korba - 12. 4. 2007 12:43

  jak nainstalovat zvuky do pocitace poslete mi to na stranku http://www.bachticek@seznam .cz

 5. KuboF - 13. 12. 2007 15:39

  Ja som si až po roku a pol a prečítaní tohto článku všimol, čo sa stane keď na tú udalosť tam kliknem, doteraz som len zaškrtával a odškrtával ten krížik. A kamoš sa divil prečo mi nejdú zvuky …

 6. Nikdo - 8. 1. 2008 19:47

  Já jsem před rokem zkoušel Mirandu a nešel mi zvuk. Před 2 týdny jsem jí zkusil znovu a tentokrát jsem si nahoře v menu všimnul položky Enable/Disable sounds. Po odkliknutí zvuky fungovaly. Když jsem zjistil, že problém byl jen v tomhle, cítil jsem se jako hlupák, že jsem si toho nevšiml dřív :-)

 7. MoThErFuCkEr - 27. 2. 2009 23:29

  přesně tak žadne enable/disable sounds tam neni mam Mirandu kendass black pack

Poslat komentář