Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

Instalujeme smajlíky

Instalujeme smajlíkyV předcházejících dvou dílech seriálu Instalujeme jsme se dozvěděli, jak přidat do Mirandy zvuky a pluginy. Dnes si povíme něco o přidání smajlíků. Ač se to zdá v dnešní době nezvyklé, Miranda nemá ve výchozí podobě jejich podporu obsaženu. Čtěte dále…

Cest pro získání smajlíků je hned několik. Záleží na tom, jaký preferujete plugin pro Okno pro psaní zpráv.

SmileyAdd

Ať již používáte plugin SRMM (výchozí) nebo tabSRMM (ANSI) (Unicode zde), bude pro vás jasnou volbou plugin SmileyAdd. Ten můžete stáhnout buď v ANSI verzi (Win 9x/ME) nebo v Unicode (naše recenze) a po klasické instalaci ihned přidávat smajlíky. Abychom měli co přidávat, budeme muset nejdřívě nějaké stáhnout. Jelikož je plugin SmileyAdd opravdu populární, byla pro něj na http://addons.miranda-im.org zřízena speciální sekce, kde najdete už hotové sety smajlíků. Více o jejich struktuře najdete v už zmiňované recenzi SmileyAdd. Stažení setu je jednoduché. Stačí kliknout na tlačítko Download a stažený archiv rozbalit do libovolné složky v Mirandě. Podrobně to pisuji v článku Instalujeme pluginy. Nyní již máme připraveno všechno co potřebujeme a můžeme zabrousit do nastavení Mirandy. Plugin SmileyAdd si vytvořil vlastní položku v sekci Vlastní úpravy (EN Customizations) s názvem Smajlíci (EN Emoticons). Tuto položku otevřeme a v poměrně jednoduchém okně načteme smajlíky. Pro tento účel slouží tlačítko se třemi tečkami (). V robrazeném okně se dopracujeme až k adresáři, kam jsme rozbalili onen stažený pack a otevřeme jeden z požadovaných souborů. Každý set smajlíků pro SmileyAdd má soubor s příponou msl, asl nebo xep. Pokud ani jeden z těchto souborů váš set neobsahuje, zřejmě jste stáhli špatný soubor. Pokud je ale vše v pořádku a v setu se jeden ze souborů skutečně vyskytuje, můžete jej otevřít. Tím dojde k načtení sady smajlíků jako základní a ti se objeví pod ikonkou s obrázkem smajíka v Okně pro psaní zpráv. Smajlíky také můžete vyvolat zkratkami :) :D ;) 8), … SmileyAdd také disponuje několika možnostni nastavení. Můžeme přiřadit smajlíky pro každý protokol zvlášť, v tomto případě probíhá přidání úplně stejně jako pro smajlíky globální. Můžeme také specifikovat mezery mezi smajlíky aj. Pokud jste se drželi tohoto návodu, máte nyní úspěšně nainstalované smajlíky a můžete je začít používat…
SmileyAdd

nConvers

SmileyAdd není ovšem jediným pluginem, který umožňuje přidání smajlíků do vaší Mirandy. Pokud používáte plugin pro Okno pro psaní zpráv s názvem nConvers (příliš nedoporučuji – nedostatek možností nastavení) můžete přidat smajlíky přímo do něj. Lze to udělat v nastavení v sekci nConvers a podsekci Emotion Package. Sety pro nConvers najdete zde a také zde. Archiv rozbalte stejně jako v případě SmileyAdd a ve zmiňovaném nastavení načtěte soubor s příponou xep jež je součástí setu. Poté stačí už jen restartovat Mirandu a můžete smajlíky používat.

IEView

Poslední možností jak přidat smajlíky do Mirandy je plugin IEView, který ovšem není plnokrevným, tak jako SmileyAdd a nConvers. Potřebuje ke svému běhu nainstalovaný právě SmileyAdd. Potom vás odmění možností používat animované smajlíky, jako třeba tento:
IEView
I pro tento plugin je na oficiálních stránkách s pluginy zřízena speciální sekce zde. Načtete je ve SmileyAdd.

Závěr

V dnešním díle jste se dozvěděli o všech možných způsobech, jak přidat do Mirandy smajlíky. V příštím díle vám popíšeme instalaci skinů.

1 Votes | Average: 4 out of 51 Votes | Average: 4 out of 51 Votes | Average: 4 out of 51 Votes | Average: 4 out of 51 Votes | Average: 4 out of 5 (1 hlasů, průměr: 4 z 5)
Nahrávám ... Nahrávám ...

Na článek odkazují...

Komentáře (3)

  1. happy-bug - 31. 3. 2007 11:17

    me se to nevytvorilo ta sekce ve vlastní úpravy!:((

  2. shizunk - 13. 5. 2007 15:19

    vse se mi v poradku nainstaluje, nastaveni funguje, ale ve finale se smajlici nezobrazi :(. Nevite nekdo co s tim? :(

  3. Rado - 14. 8. 2009 23:31

    Mám ten stejný problém jako shizunk. Nemohl by mi někdo prosím poradit? Moc děkuju

Poslat komentář