Vše, co chcete vědět o programu Miranda IM…

1 Provoz Mirandy

Zpět na FAQ…

1.1 Miranda mi často padá, jaká je příčina?

Příčin může být hned několik. Pravděpodobně nejčastější bývá volba nevhodného pluginu, kdy je ovlivňován jiným pluginem. V takovém případě nezbývá než vypnout všechny pluginy a postupně je po jednom zapínat nebo se pokusit z případného chybového hlášení plugin odtušit. Dále může být chyba v samotné Mirandě. To se týka hlavně tzn. nightly buildů, což jsou ranné předverze budoucích verzí klienta. V tomto případě downgradujte na starší Mirandu. Mezi dalšími příčinami může být například interní chyba v pluginu. Toto se projeví téměř vždy až při použití konkrétní funkce pluginu. V takovém případě buď plugin aktualizujte nebo vypněte.

1.2 Miranda je příliš pomalá, lze ji urychlit?

Miranda je sama o sobě velmi nenáročný klient, jakmile ji ale začneme plnit pluginy začně se zvětšovat jak zatížení procesoru tak objem v operační paměti. Pokud máte příliš málo výkonný počítač (např. procesor <1 GHz, RAM <256, GK <32MB) počítejte s tím, že Miranda napěchovaná pluginy nemusí jet plynule. Nejvetším žroutem je přitom vzhled kontakt listu pomocí Modern Contact List módu. Zkuste tedy nejdříve vypnout jej, dále může být velkým žroutem výkonu plugin Popup Plus a příliš mnoho otevřených uživatelů v tabSRMM.

1.3 Při kliknutí na uživatele se mi nezobrazí chatovací okno. Co s tím?

Pravděpodobně nemáte v Mirandě žádný SRMM mód (Send/Recieve Messages). Stane se to, pokud nainstalujete např. tabSRMM a pak jej z nějakého důvodu vypnete. Výchozí plugin se sám nezapne. Výchozím SRMM pluginem mirandy je srmm.dll, stačí jej tedy opět zapnout a restartovat klienta.

1.4 Často se mi odpojují protokoly, lze tomu zabránit?

Časté odpojování protokolů je poměrně běžný jev u spousty uživatelů s méně stabilním připojením. Může se také jednat o chybu samotného serveru protokolu, v takovém případě se pravděpodobně nebudete moci nějakou dobu připojit. V prvním připadě lze použít plugin realreconnect, který po odpojení některého protokolu automaticky naváže spojení znova…

Komentáře (0)

Komentáře jsou uzavřeny.